KONST / Oljemålningar / Oljemålning 9343447
*
nr 934 3447
Oljemålning
Jacques Louis David, tillskriven, porträtt av pojke, uppfodrad, 40 x 30
Kondition: färgbortfall
Utrop:
18.000 kr
Såld:
19.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:56:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 17:28:05
1
12.000 kr
11/1 21:07:16
1
12.500 kr
12/1 20:32:29
2
13.500 kr
12/1 20:35:23
1
15.000 kr
12/1 20:37:10
1
16.500 kr
12/1 20:37:46
2
18.500 kr
12/1 20:38:24
1
Vinnande bud
12/1 20:54:11
1
justering av budtak
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacques louis david klistrad olja oljemålning oljemålningar porträtt av pojke uppfodrad uppklistrad
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Oljemålning
Kondition: färgbortfall
Läs mer om e-auktion
nr 934 3447
Oljemålning
Jacques Louis David, tillskriven, porträtt av pojke, uppfodrad, 40 x 30
Kondition: färgbortfall
Utrop: | 18.000 kr |
---|---|
Såld: | 19.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/1 17:28:05 | 1 | 12.000 kr |
11/1 21:07:16 | 1 | 12.500 kr |
12/1 20:32:29 | 2 | 13.500 kr |
12/1 20:35:23 | 1 | 15.000 kr |
12/1 20:37:10 | 1 | 16.500 kr |
12/1 20:37:46 | 2 | 18.500 kr |
12/1 20:38:24 | 1 | Vinnande bud |
12/1 20:54:11 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: jacques louis david klistrad olja oljemålning oljemålningar porträtt av pojke uppfodrad uppklistrad
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48